Na strusiach na Kaszubskie Oko

20171021 110429


21 października uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Kniewa i Gniewina. To atrakcyjne miejscowości kaszubskie. W pierwszej dzieci i młodzież zobaczyli, że na Kaszubach też mogą żyć oryginalne zwierzęta z odległych zakątków Ziemi. Ptaki nandu czy olbrzymie strusie afrykańskie świetnie radzą sobie w naszym pomorskim klimacie. Cieszą oko i rozbawiają swoim zachowaniem oraz znoszą ogromne jaja. Jedno strusie jajo mieści od dwudziestu do trzydziestu jaj kurzych. Uczniowie zobaczyli również bardzo onieśmielonego kangurka z Australii. U nas był dopiero kilka dni. Wesołość wzbudzały kozy, osły i lamy. Trzeba było uważać, żeby kogoś te ostatnie zwierzęta nie opluły.


Później było ogromne ognisko, kiełbaski i jazda do Gniewina na wieżę Kaszubskie Oko. Z 36-metrowej konstrukcji uczniowie podziwiali klasyczny krajobraz kaszubski. Pagórki, lasy i sztuczne Jezioro Żarnowieckie. W jesiennych barwach wyglądały nostalgicznie i malowniczo. Jeszcze tylko rzut oka na hotel i boiska, gdzie przebywała reprezentacja Hiszpanii, późniejszych mistrzów Europy 2012 r. Widać kaszubski klimat sprzyja wszystkim.

 

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 24th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information