Wycieczka na Hel

IMG 20170520 110703

W minioną sobotę (20 maja) uczniowie klas I-VI SP i I-III Gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Helu organizowanej w ramach nauki języka kaszubskiego. Podróż na „kraniec Polski „ rozpoczęła się od podziwiania uroków Nadmorskiego Parku Krajobrazowego ,które w czasie jazdy  przybliżał uczniom pilot wycieczki . Poznali wiele ciekawych informacji o mijanych miejscowościach, a także odczytywali ich nazwy po kaszubsku.


Po przybyciu do Helu udaliśmy się do fokarium - części Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie mieliśmy okazję obserwować karmienie fok. Ich opiekunowie zachęcali swoich podopiecznych, aby zaprezentowali swoje umiejętności , które nagradzali ulubioną przez foki rybką. Podczas tego pokazu sprawdzali również kondycję zdrowotną swoich pupili.
Kolejnym punktem wycieczki był wizyta w Muzeum Obrony Wybrzeża . Jest to jedno z najmłodszych muzeów militarnych działających w kraju od 2006 roku. Celem muzeum jest pokazanie historii militarnej Helu i Marynarki Wojennej. Liczne wystawy tematyczne ukazują bohaterstwo obrony Helu we wrześniu 1939 roku.
Zwiedziliśmy również Muzeum Przyrodniczo – Etnograficzne. Na kilkunastu wystawach można było obejrzeć eksponaty dotyczące życia Helu prezentujące życie rybaków, kuźnię, stolarnię, kolekcje sprzętów codziennego użytku itp., a także kolekcje muszli z całego świata, kolekcje bursztynów i minerałów.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Farmę strusi w Kniewie, a po zakończeniu zwiedzania było ognisko z kiełbaskami i wesołe harce na placu zabaw.


Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wracaliśmy po całym aktywnym dniu do swoich  domów.
Joanna Szczepaniak

FreshJoomlaTemplates.com
Wednesday the 16th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information