I  MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD TAŃCÓW KASZUBSKICH

 P1100207

Dnia 22.03.2017r. w Zespole Szkół w Zagórzycy odbył się  I Międzyszkolny Przegląd Tańców Kaszubskich. Impreza rozpoczęła się o godzinie 11:30. Organizatorami  byli: dyrektor Zespołu Szkół w Zagórzycy- pan Robert Nowak oraz nauczycielki języka kaszubskiego- pani Joanna Szczepaniak i pani Aleksandra Porębska.

Gośćmi, którzy zaszczycili szkołę swoją obecnością, byli :
pan Andrzej Kordylas- dyrektor Zespołu Szkół w  Damnicy,
pan Grzegorz Grabowski – dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Damnicy,
pani Joanna Rusak- dyrektorka Zespołu Szkół w Damnie,
pan Gabriel Konkol- dyrektor Zespołu Szkół w Motarzynie,
pan Zbigniew Byczkowski – prezes  Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Łęczycy,
pan Tadeusz Bubniak – radny wsi Zagórzyca oraz
pani Marlena Gańska – przewodnicząca Rady Rodziców w Zespole Szkół w    Zagórzycy.

Grupy taneczne z Zespołu Szkół w Damnie,  Damnicy oraz Motarzynie przybyły, aby zaprezentować długo ćwiczone tańce, typowe dla Kaszub.

Jako pierwsi zatańczyli gospodarze – uczniowie  Zespołu Szkół w Zagórzycy przygotowani przez  panią Joannę Szczepaniak.Towarzyszył im  akompaniament akordeonowy w wykonaniu pana Zbigniewa Szczepaniaka. Dziewczynki były ubrane w czerwone sukienki ze złotym haftem. Chłopcy mieli białe koszule, czarne kaftany,  czerwone wstążki oraz białe, długie spodnie. Zaprezentowali tańce pod tytułem: „Kowal” oraz „Szewc”.

Kolejny zespół, który wystąpił, reprezentował  Zespół Szkół w Damnie. Przygotowany został przez panie Małgorzatę Kozłowicz i  Jolantę Puchalską. Dziewczynki były ubrane w zielone sukienki, a chłopcy w białe koszule i  zielone kaftany. Zaprezentowali  taniec „rybak”.
Trzecią grupę taneczną stanowili uczniowie Zespołu Szkół w Damnicy. Młodsza grupa – ubrana w stroje w kolorze   niebieskim, a starsza grupa –  w haftowane spódnice i białe koszule, zatańczyły tańce " Koseder" i " Maruszka" w układzie choreograficznym pani Ewy Śliwiak.
Jako ostatni wystąpili nasi goście, uczniowie Zespołu Szkół w Motarzynie pod kierunkiem pana dyrektora- Gabriela Konkela. Zespołowi  akompaniowała na akordeonie  pani Agnieszka Musiał.  Grupa taneczna zaprezentowała kilka tańców kaszubskich. Zachwyciła ona zgromadzoną społeczność szkolną.

Na zakończenie imprezy wręczone zostały przez dyrektora naszej szkoły pamiątkowe dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników przeglądu. Jako zwieńczenie uroczystości, zaproszono gości i zgromadzonych uczniów do nauki wspólnego tańca kaszubskiego.  
Do przygotowania imprezy włączyli się rodzice naszych uczniów, którzy przygotowali poczęstunek w postaci tradycyjnej kaszubskiej drożdżówki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie imprezy.

Organizatorzy:
Joanna Szczepaniak
Aleksandra Porębska

FreshJoomlaTemplates.com
Thursday the 21st. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information