100. rocznica urodzin Jana Pawła II.

12

 

Dnia 18 maja 1920 roku w Wadowicach w kamienicy przy ul. Kościelnej 7 (dawniej Rynek 2) przyszedł na świat Karol Wojtyła. Wtedy jeszcze nikt nie przypuszczał, że to właśnie ten człwowiek będzie miał taki wpływ na przyszłość Polski, Europy i świata.
Papież Jan Paweł II, Papież Polak, obecnie święty, był wspaniałym człowiekiem, Jego życie i pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Niepowtarzalne miejsce w sercu Papieża Jana Pawła II zajmowały dzieci.


W naszej szkole w 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły dzieci również uczciły pamięć naszego papieża. We wszystkich klasach począwszy od przedszkola a skończywszy na 8 klasie przeprowadzone zostały lekcje poświęcone jego osobie. Dzieci miały okazję zobaczyć krótki film oraz zgłębić jego życiorys, przez co mogły bliżej poznać życie świętego papieża. W starszych klasach uczniowie zastanawiali się także jakie wydarzenia z życia naszego rodaka sprawiły, że jest tak znanany i rozpamietywany przez ludzi na całym świecie.  Uczestniczylismy w interaktywnych lekcjach, byliśmy online w domu Jana Pawła II w Muzeum w Wadowicach, śpiewaliśmy „pieśni papieski”: „Lolek”, „Nie zastapi Ciebie nikt, „Abba Ojcze” czy ulubioną pieśń papieża „Barkę:. Najmłodsze dzieci wykonywały torty z okazji 100 rocznicy urodzin a wszysycy uczniowie mogli wziąć udział w Papieskim Konkursie Plastycznym, którego rostrzygnięcie odbędzie się 21 maja 2020 roku.


Lekcja interaktywna o Janie Pawle II z pracami uczniów SP w Zagórzycy, kliknij i zapoznaj się z katechezą o Janie Pawle II,


https://view.genial.ly/5ec3df282ce9760cedb54e6e/presentation-100-rocznica-urodzin-jana-pawla-ii-sp-zagorzyca 

Torty i rysunki wykonane przez najmłodsze dzieci:

 

 

A oto prace uczniów szkoły "Portret Jana Pawła II" przygotowane w ramach zajęć religii i plastyki:

 

FreshJoomlaTemplates.com
Saturday the 19th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information