XXI Gminny Przegląd Recytatorski Poezji Religijnej „Sacrum w literaturze”

P1100362
W piątek 07 kwietnia 2017 roku  w Zespole Szkół w Zagórzycy został zorganizowany  XXI Gminny Przegląd Recytatorski Poezji Religijnej „Sacrum w literaturze”. Swoją obecnością zaszczyciły nas szkoły z sąsiednich miejscowości: Szkoła Podstawowa z Damnicy oraz Szkoła Podstawowa z Damna. Naszym gościem honorowym był wójt Gminy Damnica, p. Grzegorz  Jaworski. Zebranych gości, uczestników konkursu przywitał dyrektor ZS w Zagórzycy p. Robert Nowak.

Głównym celem konkursu jest rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci, ukazanie potrzeby sacrum w życiu człowieka, poszukiwanie wspólnej płaszczyzny wiary i kultury a szczególnie tematyki chrześcijańskiej w literaturze polskiej, a także propagowanie wartości humanistycznych i kultury słowa. Do XXI Przeglądu Poezji Religijnej przystąpili uczniowie  klas I – VI Szkół Podstawowych, którzy wcześniej wygrali w swoich szkołach klasowe eliminacje. Każdy recytator zaprezentował wiersz, który nie przekraczał trzech minut..

Jury w składzie: p. Zbigniew Pawłowski, p. Bożena Cieślicka, p. Dorota Sulikowska wyłoniło zwycięzców w każdej kategorii wiekowej. Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz gry planszowe ufundowane przez wójta Gminy Damnica – p. Grzegorza Jaworskiego oraz  książki i obrazy ufundowane ks.proboszcza Henryka Jereczka
Oto nas Laureaci :

Kategoria klas I
I miejsce Wiktoria Rompska SP w Zagórzycy
II miejsce Maja Mydło SP w Damnie
III miejsce Marcelina Gańska SP w Zagórzycy

Kategoria klas II
I miejsce Zuzanna Matysek SP w Zagórzycy
II miejsce Amelia Tylka SP w Zagórzycy
III miejsce Oliwia Kowalczyk SP w Damnie

Kategoria klas III
I miejsce Katarzyna Pawłowska SP w Zagórzycy
II miejsce Aleksandra Wilkowska SP Damno
III miejsce Oliwia Szarko SP Damno
Wyróżnienie Nikola Bańka SP Damno

Kategoria klas IV
I miejsce Nikola Madurajska SP Damnica
I miejsce Maksymilian Puchała SP Zagórzyca
III miejsce Wiktoria Tkaczyk SP Damno

Kategoria klas V
I miejsce  Julia Ostrowska SP Damno
II miejsce Olga Klimek SP Damno
III miejsce Julia Grochała SP Damnica
Wyróżnienie: Julia Selonke SP Zagórzyca

Kategoria klas VI
I miejsce Anna Włoch SP Damno
II miejsce Kacper Tkacz SP Zagórzyca
II miejsce – nie przyznano


Jury przyznało również dwie dodatkowe nagrody  -  Grand Prix . Otrzymali je:

Katarzyna Pawłowska z SP w Zagórzycy i Julia Ostrowska z SP w Damnie.
Organizatorem tegorocznego konkursu był nauczyciele Zespołu Szkół w Zagórzycy, p. Zbigniew Pawłowski.
Pragniemy  serdecznie podziękować wójtowi Gminy Damnica, p. Grzegorzowi Jaworskiemu, za wsparcie finansowe. Dzięki temu mogliśmy nagrodzić każdego uczestnika konkursu.

Opracował Zbigniew Pawłowski

 

FreshJoomlaTemplates.com
Thursday the 21st. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information