„Atomowy Naukowiec” w naszej szkole

image015

Z przedmiotami takimi jak chemia czy fizyka uczniowie zapoznają się bliżej w starszych klasach. Związane z tymi przedmiotami doświadczenia i zabawy badawcze interesują i zachęcają do obserwacji każdego, niezależnie od wieku.


Mogli się o tym przekonać uczniowie klas IV – VIII SP, podczas warsztatów „Chemiczne Czary – Mary”, które poprowadził dla nas pan Kamil Marzec w dniu 11.03.2019r.
Pokazy doświadczalne skupione zostały głównie wokół chemii i fizyki. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie zgłaszali się do wykonywania doświadczeń a także starali się logicznie wnioskować i tłumaczyć obserwowane zjawiska.


Mogliśmy zobaczyć jak powstaje chmura w słoiku. Byliśmy świadkami wytwarzania piany z perhydrolu oraz wpływu helu na ludzkie struny głosowe. Sprawdziliśmy też właściwości i działanie ciekłego azotu. Każde z prezentowanych doświadczeń i ich wynik było dokładnie wyjaśnione przez prowadzącego.


Zachwyt, zdumienie i ciekawość malujące się na twarzach naszych uczniów świadczyły o dużym zainteresowaniu przeprowadzanymi doświadczeniami.
Dziękujemy p. Kamilowi za ciekawe zajęcia i duże zaangażowanie podczas pokazu.


A. Michalczyk

 

FreshJoomlaTemplates.com
Tuesday the 23rd. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information