ZWIERZĘTA ZIMĄ

image012

W dniu 31 stycznia odbyły się w naszej szkole warsztaty o tematyce przyrodniczej dla uczniów klas II – VI SP. Nad całością czuwał  Gość z Nadleśnictwa Damnica – p. Anna Krysiak oraz Dyrektor SP w Zagórzycy, p. Robert Nowak. Tematem wiodącym spotkania była zima i jej wpływ na życie dzikich zwierząt.

Uczniowie klasy VI przygotowali krzyżówkę o leśnych zwierzętach i w interesujący sposób zadawali swoim kolegom pytania o różnym stopniu trudności. Z ich wypowiedzi mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawostek na temat zimowych zwyczajów saren, borsuków, niedźwiedzi, wiewiórek czy jeży. Pojawiły się też pytania o tropy tych zwierząt. Wszystko zostało zilustrowane kolorowymi fotografiami.
Klasa V przypomniała jakie ptaki odlatują a jakie pozostają w Polsce na zimę. Zaangażowała również do czynnego udziału publiczność, która losując produkty żywnościowe decydowała czy można umieszczać je w karmniku, czy lepiej nie karmić nimi ptaków.
Na zakończenie Pani Krysiak przekazała nam fachowe rady, jak powinna wyglądać przydomowa stołówka dla ptaków, jaka karma powinna się tam znaleźć oraz o jakiej porze roku i dlaczego ptaki należy dokarmiać.

Podczas spotkania wyróżnieni zostali uczniowie, którzy w ramach szkolnego konkursu zbudowali własnoręcznie, lub z pomocą rodziców, karmniki. 19-stu uczniów otrzymało dyplomy i upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Damnica.

Z rąk Pani Anny nasza szkoła otrzymała grę planszową o tematyce leśnej „Żywioły Lasu”. Natomiast nasze uczennice przekazały p. Krysiak podziękowania i jeden z karmników.

Agnieszka Michalczyk

 

FreshJoomlaTemplates.com
Friday the 23rd. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information