IMG 20161119 140029

 

Dnia 19 listopada 2016 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zagórzycy już po raz 11 spotkali się miłośnicy piłki siatkowej z terenu gminy Damnica i okolic na Turnieju organizowanym z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Damnica. W turnieju wzieło udział 10 drużyn: Eldorado Paprzyce, Dream Team Absolwenci Zagórzyca, Los Babanos Damnica, Mieszanka Wybuchowa, Słupskie Kociaki, Orlik Damnica, SB Mafijja Damno, Huragan Paprzyce, Czarni Pobłocie, UKS Bielik Zagórzyca. Tegoroczna frekwencja była rekordową w dziejach organizacji turnieju, łącznie uczestniczyło w zmaganiach siatkarskich 71 zawodników.
Oficjalnego otwarcia jak i podsumowania imprezy dokonali włodarze naszej gminy: pan Wójt Grzegorz Jaworski oraz Przewodnicząc Rady Gminy pan Kazimierz Kozina.

Po zaciętej walce systemem pucharowym „do dwóch przegranych” wyniki w klasyfikacji końcowej wyglądały następująco:
    I – Czarni Pobłocie
    II – UKS Bielik Zagórzyca
    III- Eldorado Paprzyce
    IV- Dream Team Absolwencie Zagórzyca
    V- Mieszanka Wybuchowa
    VI- Los Bananos Damnica
    VII- SB Mafijja Damno
    VIII- Orliki Damnica
    IX- Słupskie Kociaki
    X- Huragan Paprzyce

Tradycją turnieju jest wyróżnienie najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn.
W tym roku indywidualnie nagrody otrzymali:

Natalia Baran- Los Bananos Damnica
Kacper Tkacz- UKS Bielik Zagórzyca
Jacek Michoń- Orlik Damnica
Mariusz Dudek- Eldorado Paprzyce
Martyna Rompska- Mieszanka Wybuchowa
Jarosław Podufały- Dream Team Absolwenci Zagórzyca
Mariusz Chamerski-Czarni Pobłocie
Weronika Rajmund- Słupskie Kociaki
Dawid Gołębiowski- Huragan Paprzyce


Najlepszym zawodnikiem całego turnieju (MVP) został zawodnik drużyny zwycięskiej Michał Piątkowski natomiast najlepszą zawodniczką wybrano Dominikę Rompską z Mieszanki Wybuchowej. Otrzymali oni ufundowane przez Radnych Gminy Damnica pana Marcina Jarzmickiego oraz Tadeusza Bubniaka pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe. Mecz o 2 miejsce tzw. „finał pocieszenia”prowadził jako główny sędzia Wójt Gminy pan Grzegorz Jaworski. Swoim opanowaniem i bardzo dobra znajomością przepisów siatkarskich pokazał, że nie tylko zarządzanie gminą jest jego dobrą domeną.

UKS w Zagórzycy pragnie serdecznie podziękować za wsparcie w organizacji imprezy wszystkim fundatorom nagród, pani Katarzynie Wojciechowskiej (obsługa medyczna) oraz wszystkim zawodnikom i kibicom za stworzenie sportowej atmosfery.

Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy w Zagórzycy w ramach realizacji programu: „Organizacja szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w sekcjach sportowych” finansowanego przez Gminę Damnica oraz Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Zagórzycy.

Autor: UKS Zagórzyca

 

FreshJoomlaTemplates.com
Thursday the 21st. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information