Katarzyna Pawłowska laureatką Pomorskiej Ligi Zadaniowej z biologii.

 

kapawzdol

 

Miło nam poinformować, że nasza uczennica, Kasia Pawłowska otrzymała tytuł
LAUREATA powiatowego etapu Pomorskiej Ligi Zadaniowej z biologii.

Pierwsza część konkursu polegała na rozwiązaniu testu, który opierał się na wiedzy biologicznej z klas V-VIII. Wysoki wynik pozwolił naszej uczennicy na przystąpienie do kolejnego etapu.

Kasia musiała samodzielnie zaplanować i przeprowadzić doświadczenie, w którym wykazała, że wysoka temperatura ma wpływ na obecność witaminy C w soku z cytryny. Wyszukiwała i analizowała wiadomości na temat odruchu Semmelweisa, wnioskowała na podstawie danych statystycznych i wykresów dotyczących obecnej pandemii. Wykonała prezentację multimedialną na temat „Lepiej być dużym czy małym w świecie przyrody?” oraz napisała apel do swoich rówieśników, zachęcający ich do czytania czasopism popularnonaukowych.
Praca Kasi zaowocowała i otworzyła Jej drzwi do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w marcu.

Na początku roku szkolnego, Katarzyna zakwalifikowała się również do projektu „Zdolni z Pomorza”, którego głównym celem jest wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach m.in. w zakresie przedmiotów ścisłych. Nasza uczennica realizuje program z zakresu biologii.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

A. Michalczyk

FreshJoomlaTemplates.com
Wednesday the 3rd. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information