Sukces Natalii Magiery z kl. V
w VII Powiatowym Konkursie Epokami przez muzykę.

 

DSC00075

 

W czwartek 21.04.2017r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Słupsku odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy Epokami przez muzykę na temat życia i twórczości I.J. Paderewskiego dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z jedenastu szkół z terenu Słupska i powiatu słupskiego – łącznie 26 uczestników.

Zmagania konkursowe odbywały się w dwóch etapach.

W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test pisemny składający się z 25 pytań dotyczących życia oraz twórczości I.J. Paderewskiego. Pytania dotyczyły szczegółów związanych z wydarzeniami z życiorysu kompozytora, postaci z nim związanych i okoliczności powstania jego najważniejszych utworów.

W drugim etapie konkursu uczniowie musieli słuchowo zidentyfikować prezentowane utwory I. J. Paderewskiego. Test słuchowy zawierał 15 fragmentów muzycznych wyciętych ze środka kompozycji z listy obowiązkowych 20-tu utworów konkursowych.

Mimo wysokiego poziomu nasza uczennica – Natalia Magiera z kl.V SP zwyciężyła osiągając pierwszą nagrodę w konkursie.

Gratulujemy!!

Więcej o konkursie można przeczytać na stronie internetowej PSM w Słupsku oraz na stronie Centrum Edukacji Regionalnej.

natalii dyplom

Przygotowanie uczennicy do konkursu:
Bartosz Wiśniewski

 

FreshJoomlaTemplates.com
Wednesday the 19th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information