IMG 20171205 101223

W dniach 5 – 6 grudnia 2017r., w sali widowiskowej Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy, przeprowadzone zostały ośmiogodzinne warsztaty w ramach programu profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”. Uczestnikami mityngów byli gimnazjaliści z terenu gminy Damnica, łącznie 76 uczniów.

Obecnie “Archipelag Skarbów” jest najbardziej wszechstronnym spośród skutecznych programów profilaktycznych skierowanych do młodzieży gimnazjalnej. W trakcie każdej części programu prowadzone były ćwiczenia aktywizujące młodzież, czyniąc go żywym i dynamicznym. Czteroosobowy zespół realizatorów programu obrazowo przedstawili piękne, ale czasem groźne siły, które budzą się we wnętrzu dojrzewającego człowieka. W sposób jasny pokazali, że oswajanie wewnętrznych sił jest możliwe tylko gdy żyje się na trzeźwo. Zaproszenie do swego życia w wieku nastoletnim alkoholu lub narkotyków powoduje zahamowanie rozwoju umiejętności radzenia sobie z emocjami oraz nabywania umiejętności społecznych. Zapoznali młodego człowieka z wiedzą na temat niekorzystnego wpływu środków psychoaktywnych na zawieranie znajomości i budowanie relacji. Ukazali jaka  jest siła presji rówieśniczej i sposoby asertywnego radzenia sobie z nią.

Program zrealizowany został w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Damnica.

Sporządziła:
Iwona Kuklińska

FreshJoomlaTemplates.com
Sunday the 24th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information