XXII Gminny Konkurs Recytatorski „Sacrum w literaturze polskiej”.

06.

 

28 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole XXII Gminny Konkurs Recytatorski „Sacrum w literaturze polskiej”. Celem konkursu jest oddanie chwały Bogu, ukazanie potrzeby sacrum w życiu człowieka, poszukiwanie wspólnej płaszczyzny wiary i kultury a szczególnie tematyki chrześcijańskiej w literaturze polskiej, propagowanie wartości humanistycznych i kultury słowa.

W konkursie udział wzięło 19 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Damnica. Jury w składzie: p. Zbigniew Pawłowski- SP Zagórzyca, p. Agnieszka Trusia- SP Zagórzyca, p. Bożena Cieślicka- SP Damno, p. Dorota Sulikowska- SP Damnica wyłoniło następujących laureatów XXII edycji konkursu:

kat. klas I-II SP
1 miejsce- Alicja Puchała- SP Zagórzyca,
2 miejsce- Marcelina Gańska- SP Zagórzyca,
3 miejsce- Emil Muzol- SP Damnica,
wyróżnienie- Karolina Piechowicz- SP Damno,

 kat. klas III-IV SP
1 miejsce -Katarzyna Pawłowska- SP Zagórzyca,
2 miejsce- Oliwia Kaniowska SP Damnica,
3 miejsce- Oliwia Skorupska- SP Damno,
wyróżnienie- Piotr Zagórowski- SP Damnica,

 kat. klas V-VI SP
1 miejsce -Julia Ostrowksa- SP Damno,
2 miejsce- Maksymilian Puchała SP Zagórzyca
3 miejsce- Julia Gawin- SP Damnica
wyróżnienie- Igor Michalczyk- SP Damnica

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Damnica Grzegorza Jaworskiego oraz księdza proboszcza parafii Zagórzyca Henryka Jereczka.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii mogli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie podczas uroczystego koncertu zespołu The Gospel Time, który odbył się w poniedziałek wielkanocny w kościele parafialnym w Zagórzycy gdzie odebrali z rąk pana Wójta specjalne nagrody.

Organizatorami kolejnej konkursu byli nauczyciele SP w Zagórzycy p. Zbigniew Pawłowski i p. Agnieszka Trusiak.

 

FreshJoomlaTemplates.com
Monday the 24th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information