1574

 

9 maja  2019 r. to 74 rocznica wyzwolenia obozu KL Sztutthof, w której uczniowie naszj szkoły mieli przyjemność i zaszczyt uczestniczyć. Uroczystość rozpoczęła się o godz.: 11.00 odśpiewaniem hymnu państwowego i modlitwą ekumeniczną. Następnie wzruszające wspomnienia byłego więźnia przybliżyły uczniom ogrom tragedii, która w tym miejscu się wydarzyła.

Przy akompaniamencie Kompanii Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej RP zostały złożone kwiaty pod pomnikiem ofiar. Po uroczystości uczestnicy wycieczki mieli możliwość wysłuchania" żywej lekcji historii" opowiedzianej przez byłego powstańca warszawskiego i więźnia obozu p. Piotra Łubieniewskiego.

Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem obozu pod kierunkiem przewodnika, zapaleniem zniczy przed komorą gazową i piecami krematoryjnymi oraz uczczeniem minutą ciszy pamięci zmarłych.

FreshJoomlaTemplates.com
Saturday the 19th. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information