OBCHODY 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁEJ  POLSKI
11.11.1918
 
P1020073
 

W piątek 9 listopada 2018 r. odbyły się w naszej szkole  obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty apel rozpoczął dyrektor szkoły - pan Robert Nowak. W swoim przemówieniu krótko przedstawił drogę Polaków do niepodległości, przypomniał dzieciom i młodzieży o znaczeniu wartości patriotycznych i to, na czym polega patriotyzm. Mówił też o szacunku do symboli narodowych. Następnie wprowadzony został Sztandar Szkoły, po czym o godzinie 11.11 odśpiewane zostały cztery zwrotki polskiego hymnu narodowego  w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej, do której przystąpiła nasza szkoła pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”.  

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu nastąpiła część artystyczno-edukacyjna, którą poprowadzili uczniowie klasy VI – Zuzia Szerszenowicz i Bruno Sobala. Wzięli  w niej udział prawie wszyscy uczniowie klas I-VIII SP oraz III Gimnazjum, prezentując przygotowane podczas lekcji wychowawczych zadania.  Wspólne gry i zabawy przeplatane były wierszami i piosenkami patriotycznymi w wykonaniu uczniów klas I-IV SP. Poprzez quizy, zagadki i prezentacje multimedialne utrwalić można było wiedzę na temat ważnych w historii Polski postaci oraz wydarzeń historycznych. Część artystyczną rozpoczął i kończył polonez w wykonaniu uczniów klasy ósmej i trzeciej gimnazjum.  

W obchody tej niezwykle doniosłej i niepowtarzalnej rocznicy zaangażowana była cała społeczność szkolna. Wszyscy uczniowie doskonale wywiązali się ze swoich zadań, z uwagą i skupieniem prezentowali swoje wystąpienia i potrafili wspólnie się bawić,Wszystkim recytatorom i prowadzącym poszczególne elementy części artystycznej należą się gratulacje i podziękowania. Z radością oglądało się recytujących wiersze uczniów klasy I i II, słuchało piosenek i pieśni w wykonaniu całych klas; II, III i IV, dopingowało klasę V w zgaduj-zgaduli o wybitnych Polakach i układance z pojęciami a'la „Kocham Cię , Polsko”, przypominało symbole i utrwalało znaczenie symboli narodowych i innych znaków związanych z najnowszą historią Polski wraz z klasą VI, rozwiązywało zadania quizu przygotowanego przez klasę VII oraz podziwiało umiejętności par z klasy III gimnazjum i VIII SP tańczących poloneza.

Szczególne słowa uznania należą się szkolnemu chórowi  pod kierunkiem pana Bartosza Wiśniewskiego, dzięki któremu  mogliśmy wysłuchać wielu znanych pieśni patriotycznych, takich jak „Rota” czy „My, Pierwsza Brygada...”,  ale również nowych piosenek poświęconych Polsce : „Jesteśmy Polką i Polakiem” czy „Symbole narodowe”.

Uroczysty apel był zwieńczeniem wielu działań, jakie podjęte zostały w szkole o okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W każdej klasie odbywały się lekcje wychowawcze temu faktowi poświęcone, przez cały tydzień odbywał  się Turniej Tenisa Stołowego, na szkolnych i klasowych gazetkach króluje tematyka patriotyczna, w przedsionku szkoły wystawa portretów wybitnych Polaków, a w sobotę 10 listopada Gminny Turniej Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości z udziałem władz lokalnych i szerokiego kręgu społeczności naszej Małej Ojczyzny.
 

FreshJoomlaTemplates.com
Friday the 23rd. webmaster B.Wiśniewski

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa komputerze. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Przeczytaj na ten temat - kliknij privacy policy.

Akceptuj pliki cookies z tej strony

EU Cookie Directive Module Information